Aleyna Tilki Zirveye Yerleşti

Sen Olsan Bari 5 günde 28 milyon tıklanma alarak bir rekora koşuyor. Sen Olsan Bari ile liste başı olan Aleyna Tilki’nin yeni şarkısının söz ve müziği Ersay Üner’e, düzenlemesi Ozan Çolakoğlu’na ait. Klibi ise Serdar Börcan imzasını taşıyor. Aleyna Tilki’nin yeni şarkısı için çektiği klipte kullandığı oyuncak ayı ise oldukça ilgi görüyor.

Hikayesi Aleyna Tilki’ye ait olan klip için boyu yaklaşık iki metre olan bu dev oyuncak ayı sosyal medyada çokça paylaşıldı. Pembe ayı ile kamera karşısına geçen şarkıcının, havuzda boğulan ayıyı kurtardığı sahneler ise aksiyon filmlerini aratmıyor..

ALEYNA TİLKİ KİMDİR?

aleyna Tilki, 28 Mart 2000’de Of, Trabzonlu bir anne ve Konyalı bir babanın çocuğu olarak Konya’da dünyaya geldi. Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasına katılmasıyla ilk kez televizyonlarda görüldü. Ağustos 2016’da Türk besteci ve aranjör Emrah Karaduman’ın “Cevapsız Çınlama” adlı single’ında vokal olarak yer aldı. Single’ın YouTube’da yayınlanan klibi 2016’da Türkiye’de en çok izlenen video klip oldu ve bir yıl içinde 300 milyondan fazla izlendi. Böylece en çok izlenen Türkçe şarkı klibi unvanını yakaladı. Şarkı ise MusicTopTR Resmî Listesi’nda 2 numaraya kadar yükseldi. Tilki, Temmuz 2017’de ilk solo single’ı “Sen Olsan Bari”yi yayımladı.

Çıkışının ilk aylarında içkili mekânlarda sahne alması, reşit olmadığı gerekçesiyle 65. Türkiye Hükûmetinin tepkisini çekti. Kasım 2016’daki bir konseri sırasında mekâna iki el yapımı ses bombası atıldı. (mynet)