BERGAMA’YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Şırnak’ta PKK’lı teröristlerin açtığı ateş sonrasında şehit olan özel harekat polisinin memleketi İzmir’in Bergama ilçesindeki baba ocağında yas var.

Ovacık Mahallesi’nde yaşayan baba Tefik Koç ile anne Neziha Koç’a acı haber, Bergama İlçe Emniyet Müdürü Ayhun Yumrukkaya tarafından verildi. Olayın duyulması üzerine şehidin baba evi ile evin bulunduğu sokağa ve avlu girişine Türk bayrağı asıldı.  Koç’un şehit olduğunu duyan yakınları aileye taziye ziyaretine geldi.

Evli ve iki çocuk babası olan Koç’un 1’i erkek 3 kız kardeşinin bulunduğu, şehidin 15 gün önce İzmir’den Şırnak’a bir aylığına geçici göreve gittiği öğrenildi. Şehit Koç’un 25 yıllık polis memuru olduğu oğlu Furkan Koç’un(21) Rüştü  Polis Okulu’nda eğitim gördüğü bildirildi.

Şırnak kent merkezinde 14 Mart’ta sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından güvenlik güçlerinin PKK’lıları etkisiz hale getirmek için düzenlediği operasyon kapsamında bugün Dicle Mahallesi’nde çatışma çıktı. Çatışmada teröristlerin açtığı ilk ateşte, özel harekat polis memuru özel hareket polisi  şehit oldu.

ONUR CENGİZ / YENİEGE