Efsane kadro dan “CİNAYET SÜSÜ” Kaçırmayın!!!

 

Bu tatlı polisiyede, Başkomiser Emin karakterine Türk sinemasının duayen ismi Uğur Yücel hayat veriyor, Komiser Salih rolünde ise Cengiz Bozkurt’u izleyeceğiz. Bir diğer komiserimiz ise özellikle komedilerin vazgeçilmez ismi, başarılı oyuncu Binnur Kaya, yani nam-ı diğer Komiser Asuman! Komiser yardımcısı Alaattin Mert Denizmen, suç uzmanımız Dizdar Kosu ise aynı zamanda senaryoda da kalem oynatan Feyyaz Yiğit! Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Müfit Kayacan ve Mehmet Özgür isimleri

 

Suç ve komedi ögeleri üzerine kurulu olan Cinayet Süsü, gizemli bir seri katili yakalamaya çalışan cinayet büro ekibinin maceralarını konu alıyor.

Deneyimli Başkomiser Emin ve ekip arkadaşları, daha önce hiç karşılaşılmamış bir seri katil vakası ile karşı karşıyadır. Ancak çözüm için kullandıkları yollar pek de doğru değildir. Birbirini takip eden rezillikler bir yana, cinayetler de devam etmektedir. Bir de bu arap saçının içine bir yasak aşk hikayesi eklenir!

Abartmıyoruz, bu film sadece müzikleri için bile izlenir! Cinayet Süsü’nün müzik direktörlüğünü de, filmin senaristi ve yönetmeni olan Ali Atay üstleniyor. Yani kendi yarattığı, neredeyse babası olduğu Cinayet Süsü’nün ruhuna, her anına en uygun müzikleri zaten biliyor! Barış Manço, Erkin Koray, Ayten Alpman ve Gazapizm gibi isimlerin sesleriyle filmin ruhuna ruh katılıyor!