Güneş lekelerine güneşe çıkmadan veda edin

Tatilde de olsak şehirde de kalsak yaz günlerinde saatlerce güneş ışınlarına maruz kalabiliyoruz. Son yılların en sıcak yazını yaşadığımız bugünlerde güneşin zararlı ışınlarından güneşe çıkmadan kurtulmak mümkün.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Cahit Vural, bu yeni yöntem ile artık güneşe çıkmadan güneş lekelerinden korunmanın mümkün olduğunu ifade etti. FDA onayına sahip cilt altında DNA’ları içeriden onaran BBL (Geniş Bant Lazer) cihazı ile cildi içerden onarırken yüzde kollajen aktivasyonunu arttıran bu yeni yöntemden bahseden Dr. Cahit Vural şunları söyledi: Özellikle güneşlenip lekelenmek istemeyen hastalarımızdan aldığımız geri bildirimlerde koruyucuların yetersiz kaldığını duymaktayız.

Güneşe maruz kalma sonrası leke sorunları için ağır bakımlar yaptırmak zorunda kalan kimseler için artık daha kolay bir yöntem mevcut. BBL denilen cihaz ile 4 seans yüz, boyun, dekolte, el, kollar, sırt ve karın bölgesine yapılabilen işlem ile kişiler, daha kolay ve leke olmaktan korkmadan güneşlenebilecek. Bu işlem yapılsa da koruyucu kullanmanın şart olduğunu ifade eden Dr. Cahit Vural, BBL’in leke oluşumunun önüne geçmede büyük rol oynadığını ifade etti. Ağrısız, acısız ve 30 dakika süren seanslar ile kişilerin gönül rahatlığıyla güneşe çıkabileceğini söyleyen Vural, bu işlemin ayrıca yüz ovalinin geri kazanılması, yüzdeki yağ hacminin tekrardan yerine doldurulması, akneleri tedavi etmesi ve cilt sıkılaştırmada yardımcı olması sebebiyle çok tercih edildiğini belirtti.