İstiklal Caddesi’nde Canlı Bomba Saldırısı: 5 Ölü, 36 Yaralı

İstiklal Caddesi’nde canlı bomba saldırısı yaşandı. Olayda canlı bombayla birlikte 5 kişi hayatını kaybetti, 36 kişi de yaralandı. Canlı bombanın asıl hedefine ulaşamadan patladığı belirtiliyor.

İstanbul Beyoğlu, İstiklal Caddesi Balo sokakta canlı bomba saldırısı meydana geldi. Olay yerine polis ekipleri ve ambulans sevk edildi. Patlamanın meydana geldiği alan güvenlik çemberi içine alındı. İstiklal Caddesi’ndeki patlamada, canlı bomba ile birlikte 5 kişi yaşamını yitirdi, 7’si ağır 36 kişi de yaralandı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Şu an itibariyle 4 vatandaşımızı kaybettik. 36 yaralıdan 7 yaralımızın durumu ciddiyetini koruyor. 4 yaralımız ameliyat sürecinde” dedi.

istiklal-caddesi-nde-canli-bomba-saldirisi-5-8275119_7914_m

12 YARALI YABANCI UYRUKLU

Müezzinoğlu, “Bize gelen bilgiler çerçevesinde yaralıların tespit edilen yaklaşık 12’sinin yabancı uyruklu olduğu bilgisi var. Ümit ediyorum ki yeni kayıplarımız olmaz. Milletimizin başı sağolsun. İkinci bir bomba söylentisi gibi söylentileri her saldırıda yaşıyoruz. Emniyet, istihbarat tedbirleri alıyor.” dedi.

CADDE BOŞALTILDI

Saldırı sonrası İstiklal Caddesi boşaltıldı. Caddeye giriş-çıkışlar kapatıldı. Balo sokak güvenlik çemberine alındı. Taksim’e resmi araçlar, polis, itfaiye ve ambulans dışında araç girişine izin verilmedi. İstiklal Caddesi üzerinde polis helikopteri devriye gezdi.

HEDEFİNE ULAŞAMADAN PATLADI

CNNTürk muhabiri, canlı bombanın asıl hedefine ulaşamadan bir yere giderken, yolda bombanın patladığını söyledi. Canlı bombanın kaymakamlık yakınlarında patladığı öğrenildi. Teröristin hedefinin kaymakamlık mı, çevik kuvvet mi yoksa herhangi bir nokta mı olduğu ise bilinmiyor.