Mahkemelik oldular

2013 yılında Bergama’ya kaymakam olarak atanan 2015 yılında  olaylı bir şekilde tayini çıkan eski Bergama Kaymakamı Uğur Kolsuz’u eski Ayaskent Belediye Başkanı Hasan Gürsel Altuğ’un mahkemeye verdiği öğrenildi.

Mahkemenin ilk duruşması önümüzdeki günlerde Bergama 2. Asliye ceza mahkemesinde iftira suçlaması ile görülecek. Haberi doğrulayan Altuğ, 2015 yılında Bergama Belediyesi’nde yaşanan bazı usulsüzlükler nedeniyle İçişleri Bakanlığı’na şikayet bulunduğunu söyledi.

Şikayetleri incelemekle görevlendirilen Kaymakam Kolsuz’un bu şikayetleri yasaya aykırı bir şekilde  4483 sayılı kanunu 4/4 maddesindeki yetkisini kullanarak işleme koymadığını aktaran Altuğ, Kaymakam Kolsuz’un görevinde siyasi davrandığını iddia etti. Kaymakam Kolsuz’u İç İşleri Bakanlığı’na şikayet ettiğini anlatan Altuğ, şunları kaydetti: ” Şikayetim, Kaymakam Uğur Kolsuz’un tayininin aynı aylarına rastladı. Tahminimce bu şikayetimin tayininde etki olduğunu düşünerek, beni Bergama Cumhuriyet Başsavcılığı’na iftira iddiası ile şikayette etti. Savcılık hakkımda dava açılması kararını verdi. Bu ay davanın ilk duruşması var. Söylediklerimin arkasındayım. Kaymakam beyin siyasi davrandığı sadece ben değil, Bergama’da tüm siyasiler söylüyor. Bergama Belediye Başkanı da Kaymakam Kolsuz’un tayinin siyasi bir karar olduğunu Bergama’daki gazetelere beyan etti. Bu beyanı Ak Parti Bergama İlçe Başkanı da doğruladı. Kısaca benim söylediklerim iftira değil.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir