YUKARIBEY MAHALLESİ YENİ MEYDANINA KAVUŞUYOR

Bergama Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Kozak Yukarıbey Mahallesi’nde meydan düzenlenmesi yapılıyor.

Belediye Başkanı Mehmet Gönenç’in talimatıyla Atatürk Heykeli önü ve civarında yapılan düzenlemede 1200 metrekarelik alana granit plakataş örülüyor. Döşeme işlemi tamamlanınca etrafına demir korkuluk yapılacak, vatandaşların dinlenebilmeleri için oturma yeri konulacak. Ayrıca meydan, köydeki okullar için “tören alanı” olarak ta düzenlenip, kullanıma sunulacak.

16 MAHALLE İÇİN ŞANTİYE YERİ

Yukarıbey Mahallesi’ne birde, Kozak’ta bulunan 16 mahalleye hizmet götürebilmek amacıyla şantiye yeri yapılıyor.

Yapılan şantiye yeri ile ilgili bilgi veren Bergama Belediyesi Muhtarlıklar Müdürlüğü’nden HaydarTürkdoğan; “Yukarıbey Mahallesi Kozak’ta bulunan diğer 16 mahallemiz için ortak seçilmiş bir nokta. Belediye Başkanımızın talimatıyla buraya yaptığımız yeni şantiye yeri ile diğer 16 köyümüze daha iyi hizmet götürebilmeyi planlıyoruz” dedi.

Yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi veren Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, “Birimlerimiz ve Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte Bergama’mızın mahallelerinde gereken çalışmaları genişleterek sürdürüyoruz. Bu çalışmalar doğrultusunda Yukarıbey Mahallesi’nde okullarımızın da tören alanı olarak kullanabileceği meydan düzenlenmesi yapılıyor. Kozak’ta bulunan 16 köye daha iyi hizmet götürebilmek için de şantiye alanı yapıyoruz” dedi.

KAYNAK: YeniEge

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir