Yüksel, Kınık’ta örgüte mesaj verdi

CHP İzmir’de 20 Aralık’ta yapılan kongrede başkan seçilen Alaattin Yüksel büyük kurultayın ardından örgütle geniş çaplı buluşmaların startını verdi. İl Başkanı Yüksel Cumartesi günü programında kuzeydeki 4 ilçe örgütü ve vatandaşlarla buluşuyor.

 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın Başbakan Ahmet Davutoğlu’na Kazakistan ziyaretinde eşlik etmesi nedeniyle ve İZBAN Torbalı seferlerinin açılış törenini iptal olması sebebiyle Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da İl Başkanı Yüksel’e kuzey turunda eşlik etti.

Başkanların ilk durağı Kınık oldu. Programda Bergama, Dikili ve Foça buluşmaları da var.
CHP Heyetini yaklaşık 150 partilinin karşıladığı Kınık buluşmasında ilk sözü İlçe Başkanı İsmail Yılmaz aldı.
Yılmaz, bu ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İl Başkanı Yüksel, Kocaoğlu ve yönetim kurulu üyelerine, “Hoş geldiniz” dedi.

HATALARIMIZDAN DOLAYI KINIK’I KAYBETTİK
İl Başkanı Yüksel konuşmasında özeleştiri yaptı. Yüksel, “Tekrar Kınık’tayız. Yine beraberiz. İlk il başkanlığım döneminde yine ziyaretlerimize Kınık’tan başlamıştık. Şimdi yine Kınık’tan başlıyoruz. Benim en değer verdiğim ilçelerden biridir. Kınıklılar da beni sever. O dönem 4 bin oy vardı. 2 bin kişi bizi burada karşılamıştınız. Fakat kimseyi suçlamak istemiyorum. Bazı hatalarımızdan dolayı Kınık’ı kaybettik. Ama Kınık’ın damarı yerinde duruyor. O da CHP’li damarıdır. Onun için biz hatamızı ilk seçimde telafi edeceğiz. Türkiye’de olanları her gün görüyorsunuz. Bu yaşananlardan en büyük zararı da tarımla geçinen yerler gördü” dedi.

İZMİR’DE VE KINIK’TA HEDEF YÜZDE 60
Türkiye’nin zor günler geçirdiğini dile getiren Yüksel, AK Parti iktidarını eleştirdi. Yüksel İzmir’de ve Kınık’ta oylarının yüzde 60’a çıkarmaları gerektiğini ifade ederken, “Gelişmiş, kalkınmış, huzur içinde bir Kınık istiyoruz. Bunun için CHP’ye Türkiye’nin ihtiyacı var. Bizim ilk işimiz bu gerici, yobaz iktidardan bu ülkeyi kurtarmaktır. Bizim hedefimiz İzmir’de oylarımızı yüzde 60’a çıkarmaktır. Kınık’ta da hedefimiz en az yüzde 60’tır. Birbirimize küsmek, darılmak yok. Hep beraber olup toparlanacağız” dedi.

VEKİLLERE SİTEM
Kınık buluşmasında Soma’daki maden faciasından sağ kurtulan bir işçi de söz alarak sitemini dile getirdi. İşçi, “İmbat madeninin önünde direnişteyiz. Bizlere hiç sahip çıkmadınız. İşkence gördük, neler çektik hiç yanımıza gelmediniz. Ben yıllardır CHP’ye emek veren biriyim. Neredeydiniz? Sizler bize sahip çıkmazsanız nasıl olacak bu iş? Buraya seçimlerden sonra bir tane milletvekili gelmedi” ifadelerini kullandı.

SIKINTILARINI ANLATTILAR
Ayrıca Kınıklılar İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı kente yapılacak olan hizmetleri sordular, sıkıntılarını dile getirdiler. Kocaoğlu’na su, yol, ESHOT konularından sıkıntılarını anlattılar. Kocaoğlu ise hizmetlerin tek tek yapılacağını dile getirerek sorunların çözüleceğini ifade etti.

BENİ ARAYIN
Başkan, çözüm için her türlü adımı atacaklarını belirterek, “Bir sorun olduğunda beni arayın, muhtarlıklarımız aracılığıyla ulaşın, belediyeyi arayın. En geç bir hafta içinde geriye dönüş yaparım. Sorununuzu çözmeye çalışırım” dedi.

DERT YANDI
Emekli öğretmen olduğu ve eski meclis üyesi olduğunu söyleyen bir vatandaş, “Biz burada iktidardık. Fakat bazı yanlışlarla biz iktidarı kaybettik. Burada MHP’li, AKP’li insanların çocukları işe girdi fakat emek vermiş CHP’li insanların çocukları boş dolaşıyor. Biz yapılan hizmetler adına teşekkür ediyoruz. Fakat bu yanlışların önüne geçmemiz lazım” dedi. Gökhan Koç / EGEDESONSÖZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir