2019’da neler moda olacak?

Bambu çantalar


Pinterest’e göre bambo çanta aramaları %2,215 atmış durumda. Ünlü moda bloggerları da hala bambu çantalardan vazgeçemiyor. 2019 gardırobunuzda bambu çantalara yer vermeyi ihmal etmeyin.

 

Fütüristik spor ayakkabılar

Geçtiğimiz yıl pek çok marka kendi imzasını taşıyan çarpıcı spor ayakkabılar üretti. Spor ayakkabılar artık topuklu ayakkabılar kadar havalı. Oldukça fütüristik imaja sahip sneakerlar 2019’a damga vuracak gibi görünüyor.

Bisiklet şortları

Kim Kardashian, Bella Hadid, Kendall Jenner gibi ünlü isimlerden sonra bisiklet şortları yavaş yavaş sokağa taşındı ve günlük stillerin bir parçası haline geldi. Bisiklet şortları, Pinterest aramalarında %1,323’e kadar yükseldi.

Bağa takılar

Yine Pinterest aramalarında yükselen trendler arasında bağa takılar geliyor. Aramalarda %679’a kadar yükselen bağa takılar 2019’un öne çıkar trendlerinden bir tanesi.

Yılan derisi deseni

Yılan derisi çantalar, ayakkabılar, elbiseler… Sezonun yükseleni leopar desenine müthiş bir alternatif olan yılan derisi deseni 2019’a damgasını vuracak.

Oval gözlükler

Gözlük alışverişine çıkacaksanız oval silüetlere bir şans vermelisiniz. Oval gözlükler Pinterest aramalarında %591’e kadar artmış durumda.

Mercan

VIP Guests Arrive At The 14th Edition of Vogue Jewels Awards 2018 in

Pantone, 2019’un rengini canlı mercan olarak açıkladı. Bu da demek oluyor ki moda alışverişlerimizde de mercan tonlarıyla bolca karşılaşacağız.

Duygu Bay / PembeNar Özel