Bergama’da Enduro Şampiyonası Nefes Kesti

Bergama da, motor tutkunları arasında büyük heyecana sahne olan  Türkiye Süper Enduro Şampiyonası ikinci ayak yarışlarına ev sahipliği yaptı. 19 farklı engelle donatılan  Bergama Ekstrem Yarış Pisti ise enduro severlerin büyük takdirini kazandı.

Bergama ilçesinde, ‘Spor, Turizmin Geleceğidir’ sloganıyla yapılan  Bergama yarışında,  Türkiye’nin dört bir yanından gelen 67 motosporcu, 8 kategoride mücadele etti. En hızlı sporcuların yer aldığı Süper Enduro GP’de kadınlarda Burcu Tugayoğlu, gençlerde Emre Coşar, hobi kategorisinde Mahmut  Soner Yılmaz, ustalarda Mazhar Barış Tok, veteranda Hüseyin Veziroğlu, prestij kategorisinde Sinan Memnun, trialde ise Ergin  Ceyhan birinci oldu.

Yarışlar sonunda sporcular kupalarını  Bergama Kaymakamı Osman  Nuri Canatan, Belediye Başkanı  Mehmet Gönenç, Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper, TMF Asbaşkanları Ogün Baysan,  Mahmut Nedim Akülke, TMF Yönetim Kurulu Üyesi  Erdoğan Yıldırım ve TMF Genel Sekreteri Kutbettin  Aydın’dan aldı. SüperEnduro GP, Prestij, Usta, Hobi, Genç, Kadın, Veteran ve Trial sınıflarında ilk üç sırayı alan sporculara 1000 TL, 800 TL, 600 TL ve 400 TL’lik para ödülü  Bergama Belediye Başkanlığı tarafından takdim edildi.

Bergama Belediye Başkanı  Mehmet Gönenç,  Türkiye Süper Enduro Şampiyonası’nın ilkini gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Bu son olmayacak. Her yıl  Bergama’da motosiklet camiasının önemli yarışçılarıyla beraber olacağız. Bu işin burada olmasında  Bergama Motosiklet Derneği’nin büyük payı var. Kendilerine ve pistin hazırlanmasında emeği geçen  Bergama Belediyesi çalışanları ile  Türkiye Motosiklet Federasyonuna teşekkür ediyorum” dedi. – İZMİR