Bergamalı Bisikletliler Aliağa’da

İzmir’in en uzun sahil bandına sahip ilçelerinden biri olan  Aliağa, ‘Bisiklet kenti’ imajını her geçen gün daha da güçlendirerek bisiklet tutkunlarının en sık tercih ettiği yer oldu.

Kent trafiğini rahatlatmak, vatandaşları bisiklet binmeye özendirmek ve turizm imajına katkıda bulunmak amacıyla  Aliağa Belediyesi tarafından yapılan bisiklet yollarında pedal çeviren İzmirliler, sahil kenarında bulunan parklara gelerek denizin ve yeşilliğin tadını çıkartıyorlar.

Bisikletliler Derneği  Bergama Temsilciği ve Pergamon Bisiklet Kulübü’nün bisiklet tutkunları, Avcı Ramadan Parkına gelerek  Aliağa Amatör Balıkçılar ve Deniz Sporları Derneği’nin (ALDER) misafiri oldular. Hem insan sağlığı hem de çevre için bisiklet sporunun önemli olduğunu vurgulayan ALDER Başkanı Naci Biçer, “Sağlıklı yaşamanın ilk maddesi spor yapmaktır. Bisiklet sürmek insana fiziksel ve zihinsel zindelik sağlamaktadır. Ülkemizde 7’den 70’e herkes bisiklete binse herkes daha sağlıklı olur ve trafikte yaşadığımız sorunlar daha da azalır.” dedi.

Bisikletliler Derneği  Bergama Şube Temsilsicisi Emine Aktürk de, bisiklet tutkunu arkadaşlarının bir çok yere gittiğini belirterek, “Maalesef  Bergama‘de bisiklet yolları olmadığından arkadaşlarımız  Aliağa‘ya gelerek zaman geçiriyorlar. Burada yaşayanlar bu konuda çok şanslılar.  Bergama‘da böyle bir imkanlar yok maalesef.” diye konuştu.