Bergamalı Sabahat Nine’nin Anneler Günü’nde Duygusal Şiiri

Bergama Belediyesinin ‘Anneler Günü’ dolayısıyla ‘Her Şey Annelerimiz İçin’ başlığıyla düzenlediği anlamlı etkinlikte 85 yaşındaki Sabahat Nine’nin okuduğu şiir duygusal anlar yaşattı.

Bergama Belediyesinin ‘ Anneler Günü‘ dolayısıyla ‘Her Şey Annelerimiz İçin’ başlığıyla düzenlediği anlamlı etkinlikte 85 yaşındaki Sabahat Nine’nin okuduğu şiir duygusal anlar yaşattı.

65 yaş üzerindeki bakıma muhtaç vatandaşların yaşam kalitelerini arttırmayı amaçlayan Evde Bakım Hizmeti Projesi ile ulaşılan yaklaşık 100 anne,  Bergama Belediye Başkanı  Mehmet Gönenç ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.  Bergama Belediyesi  Kleopatra Güzellik Ilıcasında gerçekleşen etkinliğe Belediye Başkanı  Mehmet Gönenç eşi ile birlikte katıldı. Etkinliğe katılan 65 yaş üstü anneler ise  Bergama Belediyesi Engelsiz Taksi ile evlerinden alınarak Güzellik Ilıcası tesislerine getirildi. Etkinliğe Evde Bakım Hizmetlerinin 4 kadın çalışanı, birim amirleri ve belediyenin sosyal işler bürosu çalışanları da katıldı.

85 yaşındaki Sabahat Nine’nin şiiri

Bergama Belediyesinin  Anneler Günü dolayısıyla düzenlediği etkinliğe katılan Sabahat Bozacı, okuduğu şiirle törene katılanlara duygusal anlar yaşattı. Henüz 10 yaşında ilkokul öğrencisiyken ezberlediği şiiri 75 yıl sonra yeniden okuyan Sabahat Nine ayakta alkışlandı.

“Yaşamlarınıza dokunabiliyorsak ne mutlu bize”

Kahvaltı sonrası eşi Meltem Gönenç ile birlikte annelere karanfil dağıtan Başkan Gönenç “Öncelikle  Muğla‘nın  Marmaris ilçesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden annelerimize, vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Bugün Anneler Günü.  Bergama Belediyesi olarak oluşturduğumuz Evde Bakım Hizmetleri Birimimiz sizlere yardımcı olabilmek için çalışıyor. Bir nebze de olsa yaşamlarınıza dokunabiliyorsak ne mutlu bize” dedi.