Bu Kamp Çok ‘Şenlendirici’ Olacak

Ünlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici,  Bergama’daki çiftliğinde geçtiğimiz yıl başladığı klarnet kampının bu yıl ikincisini düzenlemek için hazırlıklara başladı.

Klarnet Kampının ikincisine dünyaca ünlü sanatçılar geliyor

Klarnet Kampının ikincisine geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da dünyaca ünlü klarnet sanatçılarının geleceğini müjdeleyen ünlü klarnet sanatçısı  Hüsnü Şenlendirici, “Dünyaca ünlü Yunanlı sanatçı  Vassilis Saleas gelecek hepimizin hayalini süsleyen bir klarnetçi ‘dede’ tabiriyle. Aykut Sütoğlu, Sali Okka ve ben bir konser vereceğim her sene olacağı gibi. Büyük ihtimalle geçen sene kampa katılan arkadaşlarımızın bir çoğu bu sene yine gelecek. Bizim için daha bir keyifli olacak. Onlar bir üst devre gibi olacaklar” dedi.

Klarnete hayatını adayan dünyaca ünlü klarnet sanatçıları Tolga Akşit, Altan Gözetlik, Mansur Köfeci ve Birol Gürkan ikinci klarnet kampında öğrencilere eğitim verecekler. Bu yıl 10-15 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek ikinci klarnet kampının çok şenlendirici bir kamp olacağını ifade eden  Hüsnü Şenlendirici, kamp hazırlıkları ile bizzat kendisi ilgileniyor.