Nusret, Narcos için 1 milyon vermiş

Sosyal medya üzerinden yayınladığı videolar ile sürekli gündeme gelen et restoranı sahibi Nusret Gökçe, “Narcos”ta oynayabilmek için kesenin ağzını açtı.

Nusret Gökçe, et işinden sonra oyunculuğa merak sardı. Gökçe, “Narcos” dizisinin üçüncü sezonunda, bir bölüm konuk oyuncu olarak kamera karşısına geçti.

Dizide de yine ateş başında olan Gökçe’nin bu rolü alabilmek için yapımcı şirkete 1 milyon lira ödediği iddia edildi.

nusret_1

Nusret Gökçe, mart ayında “Narcos”un setinde oyuncu Pedro Pascal’la çektirdiği fotoğrafı Instagram’da paylaşmıştı.

NUSRET GÖKÇE KİMDİR?

1983 senesinde dünyaya gelen Nusret Gökçe aslen Erzurumludur. Nusret, maden işçisi bir babanın 5 evladından birisidir. Henüz iki yaşındayken ailesiyle birlikte Erzurum’dan Darıca’ya göç eden Nusret, maddi sebepler dolayısıyla Darıca Faik Şahenk Ortaokulu’nu altıncı sınıfta bırakmak zorunda kalmıştır.

Kasapçılık mesleğine ilk olarak Bostancı’daki kasaplar çarşısında başlayan Nusret hızlı et kesimini ise buradaki iş yoğunlu ile öğrenmiştir.

2007 senesinde İstinye Park’ta açılan kasap-restoran konseptinde çalışmaya başlamış daha sonra maddi zorluklar içinde cebindeki son parası ve kredi kartından çektiği 7 bin TL ile gittiği Arjantin’de kasapları ve restoranları gezmiştir. Buralarda sektör ile ilgili yeni bilgiler öğrenmiş Türkiye’ye döndüğünde aynı iş yerinde çalışmaya devam etmiştir.

‘Lokum’, ‘Ceviz’, ‘Kafes’ gibi etlerin mimari olan Nusret yine sektör ile ilgili araştırmaları devam ettirmek için Amerikaya gitmiştir. Burada üç ay boyunca ABD’nin en bilindik dört restoranında bedava çalışmış ve deneyip edinmiştir.

Türkiye’ye tekrar dönen Nusret kendi restaurantı açmış 2009 yılına kadar tek olarak devam ettiği işletmesine, 2012 yılı itibariyle Doğuş Grubu ortak olmuştur. Eskiden 1800 TL maaşla çalıştığını, şu an ise 400 çalışan istihdam ettiğini belirten Nusret, yaptığı etleri yemek için yurtdışından özel jetleriyle müşterilerinin geldiğini ve bunun kendisi için büyük bir mutluk olduğunu ifade ediyor.