Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Bergama’da renkli görüntülere sahne oldu

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu etkinliği ile her yıl Avrupa Hareketlilik Haftası ve Dünya Otomobilsiz Kent Günü kapsamında farkındalık yaratan kadınlar bu sene de Bergama’da birbirinden eğlenceli ve renkli görüntülere sahne oldu.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu etkinliği ile her yıl Avrupa Hareketlilik Haftası ve Dünya Otomobilsiz Kent Günü kapsamında farkındalık yaratan kadınlar bu sene de Bergama‘da birbirinden eğlenceli ve renkli görüntülere sahne oldu.

İzmirli öğretmen Sema Gür’ün 2013 yılında hayata geçirdiği ve bu yıl 7.si düzenlenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu bu sene de ülke çapını aşarak toplamda 15 ülke ve 115 şehirde yüzlerce kadın bisikletlerini süsleyerek meydanlara çıktılar.

“Sokaklar egzos değil parfüm koksun”

Saat 17: 00 gösterdiğinde eş zamanlı olarak meydanlara çıkan süslü kadınların Bergama ayağında buluşan bisiklet severler Bergama Cumhuriyet Meydanı‘nda biraraya gelerek basın açıklaması yaptılar.Yaptıkları basın açıklamasında “Sokaklar egzos değil parfüm koksun” sloganıyla yola çıktıklarını ve bu bağımsız kadın hareketiyle daha çok bisiklet yolu ve imkanlarına kavuşmak istediklerinin altını çizdiler.