Tatlıses: Sevenlerimi bu halimle üzmek istemiyorum

İbrahim Tatlıses, sosyal medyayı aktif şekilde kullanmasıyla ilgili “Eskiden TV bile açamazdım ama ben de teknolojiye ayak uydurdum. Resimleri, yazıları kopyalayıp yapıştırmayı öğrendim. Yardımcım da yazımın imlasını düzeltiyor” dedi.

Beş yıl önce uğradığı silahlı saldırı sonrası uzun süre sahnelerden uzak kalan ve gazetecilerle de bir araya gelmeyen İbrahim Tatlıses; önceki akşam basın mensupları ile buluştu.

Etleri kendi elleriyle pişirdi

Tatlıses, yıllar sonra magazin muhabirlerini Seyrantepe’deki Tatlıses Kebap’ta ağırladı. Eski yıllardaki gibi mangal başına geçen İmparator lakaplı sanatçı, kendi elleri ile pişirdiği etleri servis ettirdi.

“Dualarla ayağa kalktım”

Vurulma sonrasında sağlığıyla ilgili önemli sorunlar yaşayan Tatlıses, sağlığında büyük bir iyileşmenin olduğunu belirterek “Allah yürü ya kulum derse, hiçbir şey onu durduramaz. Annemin ve sevenlerimin duasıyla ayağa kalktım” dedi.

Tatlıses, silahlı saldırı anında yanında bulunan asistanı Damla Buket Çakıcı ile uzun süre sonra tekrar çalışmaya başladıklarını belirtti.

“Nokta, virgül bilmem”

İlerleyen teknolojiye ayak uydurmaya çalıştığını söyleyen İmparator, “Eskiden televizyonu açmasını bile bilmezdim, şimdi her şeyi yapıyorum” dedi.

Sosyal medyayı aktif olarak kullanan sanatçı, “Size işin aslını söyleyeceğim; ben nokta ve virgül bilmem. Yazımı yardımcım Fulya Hanım’a atarım, o düzeltip bana tekrar yollar. Şimdi resimleri, yazıları kopyalayıp yapıştırabiliyorum, eskiden bilmiyordum ama öğreniyorum” diye konuştu.

“Bu halde görmesinler”

Poll Prodüksiyon imzalı albümü yakın zamanda piyasada olacak olan İbrahim Tatlıses, “Albümde o kadar güzel şarkılar var ki, şimdi seçme yapıyoruz” dedi.

Bu açıklamanın ardından söze giren yapımcı Polat Yağcı da “Albüm, son yılların rekor kıran albümü olacak. İbrahim Tatlıses bir kez daha kendi rekorunu kıracak inşallah” dedi.

Ekranları çok özlediğini söyleyen Tatlıses bir anısını da gazetecilerle paylaştı:

“Bir gün beyaz sakallı bir adam beni gördü ve yanıma geldi. ‘Artık televizyon izlemek istemiyorum. Sen ne zaman ekrana çıkacaksın?’ diyerek bağırdı. Birbirimize sarıldık ve ağladık. Ben de çok özledim.”

Albüm çıktıktan sonra klip çalışması yapacağını söyleyen İbrahim Tatlıses, bu planıyla ilgili de şunları söyledi: “Klip çekeceğim ama böyle değil. Bu halde sevenlerimi üzmek istemiyorum. Doktor izin vermediği için benimle fotoğraf çektirmek isteyenleri geri çeviriyorum. Doktorum, kendimi o şekilde görürsem, bunun bana negatif olarak döneceğini söyledi.”

Tatlıses buluşmanın sonunda, “Çiğköfte ve lahmacundan vazgeçmeyin, gel evladım gel kebaba gel” diyerek herkesi güldürdü.